• Loodusretk
 Me eestlastena, oleme suured loodusearmastajad ning käime igal võimalikul hetkel ikka looduses. Kes spordib, kes läheb sõbraga ja saab kõik maailma jutud ära räägitud, kes lemmikloomaga, kes soovib oma sammud täis teha ning kuulab sealjuures mõnda põnevat podcasti. See on super!
Mina sooviksin sinu looduses viibimist aga veel rohkem ägedamaks teha ning sind loodusele veel lähemale tuua. Selleks me võtame minu juhendatud retkedel kõnnitempo maha ning teeme ühe metsa jalutuskäigu. Võtame kaasas ka silmapikendused binoklite näol. Tavaliselt ei oska retkelised ise binoklit väga tahta, sest binokliga vaatlemine tundub juba väga spetsiifiline või võõras tegevus, aga tegelikult avardab see sinu vaatevälja väga palju ning elamus on garanteeritud, isegi kui sa vaatad ainult nt kukeseent, veel rohkem aga kui märkad mõnda lindu lähedalt ja saad teda jälgida. Nüüd tagasi retke juurde. Vaatleme, mida metsaelanikud, taimed, puud meile räägivad oma tegutsemisjälgede või asukoha järgi. Ma suunan sind rohkem märkama ning kui sa oled õppinud juba märkama, muutub mets mõtteliselt avaramaks ning elurikkamaks. Sa hakkad looduses käima hoopis teisiti ja seda aastaringselt. Metsas pole oluline, mis on sinu staatus tööl või suhetes, me kõik oleme võrdsed looduse ees ja sees ning ta võtab meid kõiki omaks, ka lapsi. 
  • Laternamatkad 
toimuvad sügistalvisel perioodil, kui läheb vara pimedaks ning tahaks natuke maagiat ja põnevust argiõhtu kõrvale. Saab kuulatada vaikust, metsahääli, saab vaadelda pimedusega seotud teemasid enda sees ja väljaspool. Kõige rohkem hetkesolemise retk, sest kõik meeled on kõrgendatud tähelepanus ja muudele asjadele pole aega mõelda. Viin su päris metsa sisse, rajalt eemale ning saad tunda, kuidas on liikuda metskitse või hundina padrikus, kuhu oleks hea oma talveuinaku pesa teha ning äraeksimise tunnet turvaliselt tunda. Et me päris pimedatena ei eksleks, annan sulle kasutada lambikese, millega oma teed valgustada.
  • Enda proovile panek kuni 2 in. 
         Hind alates 180.- eurost
Matkame koos metsa või vee äärde vaatlema jäälindu, kobrast, mäkra, tetri jmt vastavalt hooajale ning elanike tegevustest lähtuvalt. Püüame olla vaikselt, lootuses märgata rohkem kui suurema grupiga.
Siin saad proovida, kas suudad vähemalt 30 minutit ühe koha peal olla vaikselt ja peaaegu liigutamata? Mis mõtted pähe tulevad? Kas muutud rahutuks? Või hoopis rahulikuks? Miks? Õpetab kindlasti kannatlikkust ning laseb loodusel sinusse voolata, lisaks ka elamus vaadeldavast. Olenevalt vaadeldavast kasutame varjetelki või binokleid.
  • Loodusretk sinu maitse järgi. 
Kui sa nüüd lugesid kõik ülevaltoodu ära ja see polnud päris see, mida sa sooviksid või tekkis sul küsimusi, siis võimalusel teeme sellise looduses kulgemise nagu Sina soovid, kas või mitu päeva. Selleks aga võta ühendust allpool oleval vormil!

Hinnad alates 180.-eurost. Hind sõltub osalejate arvust (alla 4-aastased tasuta) ja asukohast. Suuremate gruppide puhul hind kokkuleppel.

Matkad/retked/kulgemised toimuvad peamiselt Põlva- ja Tartumaal, ent on ka erandeid kui on soovi.
Hinnad sisaldavad binoklite (kuni 14-liikmeliste gruppide puhul), laternate ja asukohast sõltuvalt vaatlustoru kasutamist.

Matkad sobivad loodushuvilistele, sõpradele, ettevõtetele(suuremad grupid saab mitmeks väiksemaks teha), lastele, peredele, sünnipäevaks, koolituste vahepalaks. Teen need igale grupile just sobivaks, et kõik tunneksid end hästi.

Küsi lisa või broneeri allpool oleval vormil! Võimalus on soetada ka oma lähedastele Kinkekaart SIIT ja ta /nemad saavad ise sobiva aja kokku leppida, et hingele ja kehale kosutust saada.

Võid jätta SIIA ka oma emaili  aadressi juhuks, kui mul on saata infot vahel toimuvate avalike matkade kohta või muid kasulikke nippe/nõuandeid looduses liikumise ja märkamise kohta. Või jälgida mu tegemisi Facebookis või Instagramis. 
Email again: